I7C20A-CC3-EVK-P2
DigiKey Part Number
285-I7C20A-CC3-EVK-P2-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
I7C20A-CC3-EVK-P2
Description
EVAL BOARD FOR I7C2W020A120VP03R
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
i7C2W020A120V-P03-R i7C 1 Non-Isolated Output DC/DC, Step Up or Down Evaluation Board
Category
Power - Output
300W
Manufacturer
TDK-Lambda
Voltage - Output
8V ~ 24V
Series
Current - Output
20A
Packaging
Box
Voltage - Input
9V ~ 36V