ACT1210-110-2P-TL00
DigiKey Part Number
445-172387-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-172387-1-ND - Cut Tape (CT)
445-172387-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ACT1210-110-2P-TL00
Description
CMC 11UH 300MA 2LN 550 OHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
11 µH @ 100 kHz 2 Line Common Mode Choke Surface Mount 550 Ohms @ 10 MHz 300mA DCR 400mOhm
Category
Current Rating (Max)
300mA
Manufacturer
TDK
DC Resistance (DCR) (Max)
400mOhm
Series
Voltage Rating - DC
80V
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Filter Type
Signal Line
Size / Dimension
0.154" L x 0.098" W (3.90mm x 2.50mm)
Number of Lines
2
Height (Max)
0.098" (2.50mm)
Impedance @ Frequency
550 Ohms @ 10 MHz
Package / Case
Horizontal, 4 PC Pad
Inductance @ Frequency
11 µH @ 100 kHz