AVRF060X8R2LT272
DigiKey Part Number
445-AVRF060X8R2LT272TR-ND - Tape & Reel (TR)
445-AVRF060X8R2LT272CT-ND - Cut Tape (CT)
445-AVRF060X8R2LT272DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AVRF060X8R2LT272
Description
FILTER 8.2PF ESD SURFACE MOUNT
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EMI Filter Order Channel C = 8.2pF 0201 (0603 Metric)
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Manufacturer
TDK
Applications
Audio
Series
Voltage - Rated
7V
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Active
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Attenuation Value
20dB @ 2.7GHz
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Values
C = 8.2pF
Height
0.012" (0.30mm)