MMZ1005S601HT000
DigiKey Part Number
445-175172-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-175172-1-ND - Cut Tape (CT)
445-175172-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MMZ1005S601HT000
Description
FERRITE BEAD 600 OHM 0402 1LN
Detailed Description
600 Ohms @ 100 MHz 1 Signal Line Ferrite Bead 0402 (1005 Metric) 440mA 340mOhm
Category
Impedance @ Frequency
600 Ohms @ 100 MHz
Current Rating (Max)
440mA
Series
DC Resistance (DCR) (Max)
340mOhm
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)