PID75-650M
DigiKey Part Number
495-PID75-650MTR-ND - Tape & Reel (TR)
495-PID75-650MCT-ND - Cut Tape (CT)
495-PID75-650MDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PID75-650M
Description
FIXED IND 65UH 560MA 530 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
65 µH Shielded Wirewound Inductor 560 mA 530mOhm Nonstandard
Current - Saturation (Isat)
750mA
DC Resistance (DCR)
530mOhm
Operating Temperature
-40°C ~ 150°C
Size / Dimension
0.295" L x 0.295" W (7.50mm x 7.50mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.189" (4.80mm)