ANT-LPL-FPC-100
DigiKey Part Number
343-ANT-LPL-FPC-100-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ANT-LPL-FPC-100
Description
RF ANT LTE LPWA FLEX ADHES UFL
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA 4G, 5G, LTE Flat Patch I-PEX MHF1 (U.FL) Adhesive
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ANT-LPL-FPC-100 Models
Category
VSWR
Manufacturer
TE Connectivity Linx
Return Loss
-8.1dB, -7.7dB, -3.8dB, -15.6dB, -10.9dB, -5.1dB
Series
Gain
5.6dBi, 6.5dBi, 4.9dBi, 5.2dBi, 5dBi, 5.3dBi, 2.9dBi
Packaging
Bag
Power - Max
2 W
Part Status
Active
Features
Cable - 100mm
RF Family/Standard
Cellular, General ISM
Termination
I-PEX MHF1 (U.FL)
Frequency Group
Wide Band
Mounting Type
Adhesive
Frequency (Center/Band)
750MHz, 876MHz, 1.96GHz, 2.35GHz, 2.44GHz, 2.59GHz, 3.55GHz
Height (Max)
0.010" (0.20mm)
Frequency Range
696MHz ~ 960MHz, 1.71GHz ~ 2.2GHz, 2.3GHz ~ 2.4GHz, 2.4GHz ~ 2.485GHz, 2.496GHz ~ 2.69GHz, 3.3GHz ~ 3.8GHz