CRGH1206F200R is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Bourns Inc.
In Stock: 0
Datasheet
200 Ohms ±1% 0.5W, 1/2W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
CRGH1206F200R
DigiKey Part Number
CRGH1206F200R-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRGH1206F200R
Description
RES 200 OHM 1% 1/2W 1206
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
CRGH1206F200R Models
Category
Composition
Mfr
Features
Automotive AEC-Q200
Series
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Part Status
Active
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Resistance
Supplier Device Package
Tolerance
Size / Dimension
0.122" L x 0.061" W (3.10mm x 1.55mm)