CRGH1206F33K2
DigiKey Part Number
CRGH1206F33K2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRGH1206F33K2
Description
RES 33.2K OHM 1% 1/2W 1206
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
33.2 kOhms ±1% 0.5W, 1/2W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
EDA/CAD Models
CRGH1206F33K2 Models
Category
Composition
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package
Tolerance
Size / Dimension
0.122" L x 0.061" W (3.10mm x 1.55mm)