F6V0.75TB1000
DigiKey Part Number
1030-F6V0.75TB1000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
F6V0.75TB1000
Description
SELF WRAP 3/4" X 1000' BLACK
Detailed Description
Self Wrap X 1000' (304.80m) Black
Length
1000' (304.80m)
Series
Wall Thickness
0.027" (0.69mm)
Operating Temperature
-70°C ~ 125°C
Diameter - Inside, Non-Expanded
0.750" (19.05mm)