FGN0.25BK50
DigiKey Part Number
1030-FGN0.25BK50-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FGN0.25BK50
Description
EXPAND SLEEVE 1/4" X 50' BLACK
Detailed Description
Sleeve X 50.00' (15.24m) Black
Length
50.00' (15.24m)
Series
Wall Thickness
0.031" (0.79mm)
Operating Temperature
-70°C ~ 650°C
Diameter - Inside, Non-Expanded
0.250" (6.35mm)
Diameter - Inside, Expanded
0.375" (9.52mm)