MBN0.25SV100
DigiKey Part Number
1030-MBN0.25SV100-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MBN0.25SV100
Description
GROUND BRAID TUBE 0.25"DIAX100'
Detailed Description
Tubular Ground Braid 0.250" (6.35mm, 1/4") - Outer Dia X 100.0' (30.48m) 36 AWG
Category
Size, Supplied
0.250" (6.35mm, 1/4") - Outer Dia
Thickness
0.013" (0.33mm)
Series
Number of Carriers
24
Wire Gauge - Ends
36 AWG