PTN0.25PP200
DigiKey Part Number
1030-PTN0.25PP200-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PTN0.25PP200
Description
EXPAND SLEEVE 1/4" X 200' PURP
Detailed Description
Sleeve X 200' (60.96m) Purple
Category
Length
200' (60.96m)
Wall Thickness
0.025" (0.64mm)
Series
Operating Temperature
-70°C ~ 125°C
Packaging
Bulk
Diameter - Inside, Non-Expanded
0.250" (6.35mm)
Diameter - Inside, Expanded
0.438" (11.13mm)