LPV321M5X/NOPB | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | LPV321M5X/NOPB |
Description | IC OPAMP GP 1 CIRCUIT SOT23-5 |
Manufacturer Standard Lead Time | 6 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Standard (General Purpose) Amplifier 1 Circuit Rail-to-Rail SOT-23-5 |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | LPV321M5X/NOPB Models |
Category | Voltage - Input Offset 1.5 mV |
Mfr | Current - Supply 9µA |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Voltage - Supply Span (Min) 2.7 V |
Part Status Active | Voltage - Supply Span (Max) 5 V |
Amplifier Type | Operating Temperature -40°C ~ 85°C |
Number of Circuits 1 | Mounting Type Surface Mount |
Output Type Rail-to-Rail | Package / Case SC-74A, SOT-753 |
Slew Rate 0.1V/µs | Supplier Device Package SOT-23-5 |
Gain Bandwidth Product 152 kHz | Base Product Number |