SN64BCT757DWR
DigiKey Part Number
296-37410-2-ND - Tape & Reel (TR)
296-37410-1-ND - Cut Tape (CT)
296-37410-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SN64BCT757DWR
Description
IC BUFF 4.5V/5.5V 20-SOIC
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Buffer, Non-Inverting 2 Element 4 Bit per Element Open Collector Output 20-SOIC
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SN64BCT757DWR Models
Category
Output Type
Open Collector
Manufacturer
Texas Instruments
Current - Output High, Low
-, 64mA
Series
Voltage - Supply
4.5V ~ 5.5V
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Logic Type
Buffer, Non-Inverting
Package / Case
20-SOIC (0.295", 7.50mm Width)