TLV4170IPWR | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | TLV4170IPWR |
Description | IC OPAMP GP 4 CIRCUIT 14TSSOP |
Manufacturer Standard Lead Time | 6 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Standard (General Purpose) Amplifier 4 Circuit Rail-to-Rail 14-TSSOP |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | TLV4170IPWR Models |
Category | Voltage - Input Offset 500 µV |
Mfr | Current - Supply 125µA (x4 Channels) |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Current - Output / Channel 17 mA |
Part Status Active | Voltage - Supply Span (Min) 2.7 V |
Amplifier Type | Voltage - Supply Span (Max) 36 V |
Number of Circuits 4 | Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TA) |
Output Type Rail-to-Rail | Mounting Type Surface Mount |
Slew Rate 0.4V/µs | Package / Case 14-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
Gain Bandwidth Product 1.2 MHz | Supplier Device Package 14-TSSOP |