THM 30-4815WI is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Similar
Recom Power
In Stock: 0
Datasheet
Isolated Module DC DC Converter 1 Output 24V 1.25A 18V - 75V Input
THM-30WI
THM-30WI
THM 30-4815WI
DigiKey Part Number
THM30-4815WI-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
THM 30-4815WI
Description
DC DC CONVERTER 24V 30W
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
THM 30-4815WI Models
Category
Power (Watts)
30 W
Mfr
Voltage - Isolation
5 kV
Series
Applications
Medical
Packaging
Tube
Features
OCP, OTP, OVP, SCP
Part Status
Active
Operating Temperature
-40°C ~ 80°C (With Derating)
Type
Isolated Module
Efficiency
89%
Number of Outputs
1
Mounting Type
Through Hole
Voltage - Input (Min)
18V
Package / Case
5-DIP Module
Voltage - Input (Max)
75V
Size / Dimension
2.00" L x 1.00" W x 0.40" H (50.8mm x 25.4mm x 10.2mm)
Voltage - Output 1
Base Product Number
Current - Output (Max)
1.25A