4400-099LF
DigiKey Part Number
410-1170-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
4400-099LF
Description
CAP FEEDTHRU 50V AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Feed Through Capacitor 50V 10 A Axial, Bushing
Category
Current
10 A
Manufacturer
Tusonix a Subsidiary of CTS Electronic Components
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Insertion Loss
45dB @ 100MHz
Packaging
Bulk
Package / Case
Axial, Bushing
Part Status
Active
Size / Dimension
0.157" Dia x 0.276" L (4.00mm x 7.00mm)
Type
Feed Through
Thread Size
M3x0.5
Voltage - Rated
50V