SL1280002
DigiKey Part Number
570-SL1280002-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SL1280002
Description
ICL 80 OHM 20% 2A 13MM
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Inrush Current Limiter 80 Ohms ±20% 2 A 0.512" (13.00mm)
Category
Tolerance
±20%
Manufacturer
Vishay Ametherm
Current - Steady State Max
2 A
Series
R @ Current
850 mOhms
Packaging
Bulk
Diameter
0.512" (13.00mm)
Part Status
Active
Lead Spacing
0.307" (7.80mm)
R @ 25°C
80 Ohms