CRCW020147K0JNEDAT
DigiKey Part Number
541-CRCW020147K0JNEDATTR-ND - Tape & Reel (TR)
541-CRCW020147K0JNEDATCT-ND - Cut Tape (CT)
541-CRCW020147K0JNEDATDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRCW020147K0JNEDAT
Description
CRCW0201-AT 200 47K 5% ET7 E3
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
47 kOhms ±5% 0.05W, 1/20W Chip Resistor 0201 (0603 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.010" (0.26mm)