XT1312HHRXX32K76E
DigiKey Part Number
541-XT1312HHRXX32K76ETR-ND - Tape & Reel (TR)
541-XT1312HHRXX32K76ECT-ND - Cut Tape (CT)
541-XT1312HHRXX32K76EDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
XT1312HHRXX32K76E
Description
CRYSTAL, 3.2X1.5MM, 12.5PF LOAD
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
32.768 kHz ±20ppm Crystal 12pF 70 kOhms 2-SMD, No Lead
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
70 kOhms
Mfr
Operating Mode
Fundamental
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Active
Package / Case
Type
kHz Crystal (Tuning Fork)
Supplier Device Package
2-SMD (3.2x1.5)
Frequency
32.768 kHz
Size / Dimension
0.126" L x 0.059" W (3.20mm x 1.50mm)
Frequency Tolerance
±20ppm
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)
Load Capacitance
12pF