BAS70-05-G3-08
DigiKey Part Number
BAS70-05-G3-08GITR-ND - Tape & Reel (TR)
BAS70-05-G3-08GICT-ND - Cut Tape (CT)
BAS70-05-G3-08GIDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BAS70-05-G3-08
Description
DIODE ARR SCHOTT 70V 200MA SOT23
Detailed Description
Diode Array 1 Pair Common Cathode 70 V 200mA Surface Mount TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
BAS70-05-G3-08 Models
Category
Speed
Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
Current - Reverse Leakage @ Vr
100 nA @ 50 V
Operating Temperature - Junction
125°C (Max)
Diode Configuration
1 Pair Common Cathode
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
70 V
200mA
Base Product Number
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
1 V @ 15 mA