960-31-21-F-AB-0
960-31-21-F-AB-0
960-31-21-F-AB-0
DigiKey Part Number
345-1856-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
960-31-21-F-AB-0
Description
HEATSINK 31X21MM FRONT PUSH PIN
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Heat Sink BGA Aluminum Top Mount
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
960-31-21-F-AB-0 Models
Category
Shape
Square, Pin Fins
Mfr
Length
1.220" (31.00mm)
Series
Width
1.220" (31.00mm)
Packaging
Box
Fin Height
0.827" (21.00mm)
Part Status
Active
Thermal Resistance @ Forced Air Flow
2.90°C/W @ 200 LFM