15KPA45CA/B is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
YAGEO
In Stock: 0
Datasheet
72.8V Clamp 207.4A Ipp Tvs Diode Through Hole P600
15KPA45CA/B
DigiKey Part Number
13-15KPA45CA/BTB-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
15KPA45CA/B
Description
TVS DIODE 45VWM 72.8VC P600
Manufacturer Standard Lead Time
32 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
72.8V
Mfr
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
207.4A
Series
Power - Peak Pulse
15000W (15kW)
Packaging
Tape & Box (TB)
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
45V
Voltage - Breakdown (Min)
50.3V