2RM230L-8/B
DigiKey Part Number
13-2RM230L-8/B-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
2RM230L-8/B
Description
GDT 230V 10KA 2 POLE TH
Detailed Description
Gas Discharge Tube 230 V 10000A (10kA) ±20% 2 Pole Through Hole
Category
Impulse Discharge Current (8/20µs)
10000A (10kA)
Tolerance
±20%
Voltage - DC Spark Over (Nom)
230 V