CFR-12JB-52-10M
DigiKey Part Number
10MEBK-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CFR-12JB-52-10M
Description
RES 10M OHM 5% 1/6W AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 MOhms ±5% 0.167W, 1/6W Through Hole Resistor Axial Automotive AEC-Q200 Carbon Film
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CFR-12JB-52-10M Models
Category
Composition
Mfr
Features
Automotive AEC-Q200
Series
Temperature Coefficient
0/ -1500ppm/°C
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Part Status
Active
Package / Case
Resistance
Supplier Device Package
Axial
Tolerance
Size / Dimension
0.075" Dia x 0.134" L (1.90mm x 3.40mm)