Q14P1CXXHO24E
DigiKey Part Number
679-3693-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Q14P1CXXHO24E
Description
LED PNL IND ORANGE DIFF QUK CON
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
LED Panel Indicator Orange Diffused 24V 20mA Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
Category
Voltage
24V
Manufacturer
APEM Inc.
Current
20mA
Series
Panel Cutout Shape
Round
Packaging
Tray
Panel Cutout Dimensions
0.55" (13.97mm)
Part Status
Active
Lens Style
Round with Domed Top
Type
LED
Millicandela Rating
850mcd
Lamp Color
Orange
Termination Style
Quick Connect - 0.110" (2.8mm)