CDV16FF681JO3F
DigiKey Part Number
338-3115-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CDV16FF681JO3F
Description
CAP MICA 680PF 5% 1KV RADIAL
Detailed Description
680 pF Mica Capacitor 1 kV Radial
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Lead Spacing
0.232" (5.90mm)
Capacitance
680 pF
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.461" L x 0.173" W (11.70mm x 4.40mm)
Voltage - Rated
1 kV
Height - Seated (Max)
0.500" (12.70mm)