SMCJ70CA-13-F
DigiKey Part Number
SMCJ70CA-FDITR-ND - Tape & Reel (TR)
SMCJ70CA-FDICT-ND - Cut Tape (CT)
SMCJ70CA-FDIDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMCJ70CA-13-F
Description
TVS DIODE 70VWM 113VC SMC
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
113V Clamp 13.3A Ipp Tvs Diode Surface Mount SMC
EDA/CAD Models
SMCJ70CA-13-F Models
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
13.3A
Mfr
Power - Peak Pulse
1500W (1.5kW)
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
70V
Voltage - Breakdown (Min)
77.8V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
113V