04025C182KAT4A is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 198
Datasheet
Parametric Equivalent
KYOCERA AVX
In Stock: 1,05,981
Datasheet
Direct
Murata Electronics
In Stock: 25,362
Upgrade
KEMET
Murata Electronics
Parametric Equivalent
Walsin Technology Corporation
KEMET
YAGEO
Cal-Chip Electronics, Inc.
1800 pF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 0402 (1005 Metric)
04025C182KAT4A
DigiKey Part Number
04025C182KAT4A-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
04025C182KAT4A
Description
CAP CER 1800PF 50V X7R 0402
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
04025C182KAT4A Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Applications
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.022" (0.56mm)