30KPA45CA | |
|---|---|
DigiKey Part Number | 30KPA45CATR-ND - Tape & Reel (TR) 30KPA45CACT-ND - Cut Tape (CT) |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | 30KPA45CA |
Description | TVS DIODE 45VWM 77.4VC P600 |
Manufacturer Standard Lead Time | 12 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 77.4V Clamp 391.5A Ipp Tvs Diode Through Hole P600 |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | 30KPA45CA Models |
Category | Current - Peak Pulse (10/1000µs) 391.5A |
Mfr | Power - Peak Pulse 30000W (30kW) |
Series | Power Line Protection No |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) | Applications General Purpose |
Part Status Active | Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ) |
Type Zener | Mounting Type Through Hole |
Bidirectional Channels 1 | Package / Case P600, Axial |
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 45V | Supplier Device Package |
Voltage - Breakdown (Min) 50.3V | Base Product Number |
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 77.4V |