SMF28CA-TP
DigiKey Part Number
SMF28CA-TPMSTR-ND - Tape & Reel (TR)
SMF28CA-TPMSCT-ND - Cut Tape (CT)
SMF28CA-TPMSDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMF28CA-TP
Description
TVS DIODE 28VWM 45.4VC SOD123FL
Customer Reference
Detailed Description
45.4V Clamp 4.4A Ipp Tvs Diode Surface Mount SOD-123FL
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
4.4A
Mfr
Power - Peak Pulse
200W
Operating Temperature
-65°C ~ 175°C (TA)
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
28V
Voltage - Breakdown (Min)
31.1V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
45.4V