15KPA33AE3/TR13 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Littelfuse Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Similar
YAGEO
In Stock: 345
Datasheet
Similar
YAGEO
In Stock: 0
Littelfuse Inc.
Comchip Technology
MCC (Micro Commercial Components)
54.7V Clamp 276.1A Ipp Tvs Diode Through Hole P600
15KPA33AE3/TR13
DigiKey Part Number
15KPA33AE3/TR13-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
15KPA33AE3/TR13
Description
TVS DIODE 33VWM 54.7VC P600
Manufacturer Standard Lead Time
26 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
276.1A
Mfr
Power - Peak Pulse
15000W (15kW)
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
33V
Voltage - Breakdown (Min)
36.9V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
54.7V