15KPA33E3/TR13 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Littelfuse Inc.
In Stock: 989
Datasheet
Direct
Littelfuse Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Similar
In Stock: 0
Similar
YAGEO
In Stock: 345
YAGEO
Comchip Technology
MCC (Micro Commercial Components)
Clamp Ipp Tvs Diode Through Hole P600
15KPA33E3/TR13
DigiKey Part Number
15KPA33E3/TR13-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
15KPA33E3/TR13
Description
TVS DIODE 33VWM P600
Manufacturer Standard Lead Time
26 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Power - Peak Pulse
15000W (15kW)
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)
Through Hole
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
33V
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
34.79V