30KPA45CE3/TR13 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Littelfuse Inc.
In Stock: 5
Datasheet
Similar
MCC (Micro Commercial Components)
In Stock: 0
Datasheet
Littelfuse Inc.
In Stock: 558
In Stock: 0
Clamp Ipp Tvs Diode Through Hole P600
30KPA45CE3/TR13
DigiKey Part Number
30KPA45CE3/TR13-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
30KPA45CE3/TR13
Description
TVS DIODE 45VWM P600
Manufacturer Standard Lead Time
26 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Power - Peak Pulse
30000W (30kW)
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
45V
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
47.39V