CPI-137-24T
DigiKey Part Number
2223-CPI-137-24T-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CPI-137-24T
Description
BUZZER PIEZO 24V 13.90MM TH
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Buzzers Indicator, Internally Driven Piezo 24 V 18mA 3.8kHz 92dB @ 24V, 10cm Through Hole PC Pins
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CPI-137-24T Models
Category
Operating Mode
Single Tone
Manufacturer
Same Sky (Formerly CUI Devices)
Sound Pressure Level (SPL)
92dB @ 24V, 10cm
Series
Current - Supply
18mA
Packaging
Box
Port Location
Top
Part Status
Active
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Driver Circuitry
Indicator, Internally Driven
Ratings
Washable
Input Type
DC
Mounting Type
Through Hole
Voltage - Rated
24 V
Termination
PC Pins
Voltage Range
16 ~ 28V
Size / Dimension
0.547" Dia (13.90mm)
Frequency
3.8kHz
Height - Seated (Max)
0.315" (8.00mm)