CL05A106MQ5NUNL is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Samsung Electro-Mechanics
In Stock: 22,12,858
Datasheet
Parametric Equivalent
KYOCERA AVX
In Stock: 37,600
Datasheet
Walsin Technology Corporation
Würth Elektronik
KEMET
KEMET
YAGEO
YAGEO
KYOCERA AVX
Murata Electronics
Murata Electronics
10 µF ±20% 6.3V Ceramic Capacitor X5R 0402 (1005 Metric)
CL05A106MQ5NUNL
DigiKey Part Number
1276-CL05A106MQ5NUNLTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CL05A106MQ5NUNL
Description
CAP CER 10UF 6.3V X5R 0402
Manufacturer Standard Lead Time
29 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CL05A106MQ5NUNL Models
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.028" (0.70mm)