DSC6101ML3B-025.0000 is out of stock and can be placed on backorder.
Microchip Technology
In Stock: 790
Datasheet
In Stock: 0
In Stock: 786
25 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 1.71V ~ 3.63V Enable/Disable 4-VFLGA
DSC6101ML3B-025.0000
DigiKey Part Number
150-DSC6101ML3B-025.0000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DSC6101ML3B-025.0000
Description
MEMS OSC XO 25.0000MHZ CMOS SMD
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
DSC6101ML3B-025.0000 Models
Category
Voltage - Supply
1.71V ~ 3.63V
Mfr
Frequency Stability
±20ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Current - Supply (Max)
3mA (Typ)
Size / Dimension
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)
0.035" (0.89mm)