QTH-020-01-F-D-DP-A-K-TR | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | QTH-020-01-F-D-DP-A-K-TR |
Customer Reference | |
Detailed Description | 40 Position Connector Differential Pair Array, Male Surface Mount Gold |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | QTH-020-01-F-D-DP-A-K-TR Models |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Contact Finish Gold |
Part Status Active | Contact Finish Thickness 3.00µin (0.076µm) |
Connector Type Differential Pair Array, Male | Mated Stacking Heights 5mm |
Number of Positions 40 | Height Above Board 0.160" (4.06mm) |
Pitch 0.020" (0.50mm) | Base Product Number |